Nieuws

Handen en voeten aan doelmatigheid

Iedereen die wel eens een projectvoorstel schrijft, weet het: allerlei mogelijkheden en alternatieven spelen door je hoofd bij het nadenken over oplossingen, maar je bent snel geneigd om de meeste te verwerpen omdat ze niet haalbaar, niet realistisch, of te duur zouden zijn. Tot nu toe waren we geneigd om alleen door te gaan met het meest aantrekkelijke, haalbare alternatief.

Maar waterschapsbestuurders willen in bestuursvoorstellen alternatieve keuzes gepresenteerd krijgen. En ook de samenleving en wet- en regelgeving vragen om een goede, transparante afweging. Er wordt wel veel over gesproken, maar hoe pakken we dat in de praktijk op?

Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden (HDSR) voert in 2009 en 2010 het project Kosten Baten Waterbeheer uit. Dit project voorziet in modules waardoor je op een simpele manier kunt presenteren wat de kosten en baten van de verschillende alternatieven zijn. Het geeft handen en voeten aan het doelmatig functioneren van de organisatie en zorgt voor transparantie naar derden! KBW kan zodoende helder voor het voetlicht gebracht worden als een lust en geen last.

In deze workshop maak je kennis met de modulen en het afwegingskader van het project. Aan de hand van een case kun je zelf oefenen met het toepassen van de modules. Projectleider Robert van Cleef (Sterk Consulting) en Arjanne Mulder (HDSR) verzorgen de workshop. “We willen laten zien dat het gebruik van een afwegingskader niet ingewikkeld is en leidt tot een grotere doelmatigheid op basis van heldere argumenten. Keuzes en conclusies kunnen beter worden onderbouwd, er zullen betere beslissingen worden genomen en dit kan naar derden aantoonbaar worden gemaakt.”