Project: Waardering in coproductie

Het gebied ten noordoosten van Arnemuiden bij Middelburg heeft dringend een kwalitatieve impuls nodig. In dit project is samen met belangrijke stakeholders (co-productie) een aantal ontwikkelingsrichtingen onderzocht en gewaardeerd. In alle scenario's vormde water een belangrijke drager.

Het is stil geworden rond het Zeeuwse Arnemuiden, waar vroeger de klok luidde voor de vissers die van zee terugkeerden. Om het gebied een kwalitatieve impuls te geven, zijn plannen ontwikkeld voor herontwikkeling met een combinatie van woningbouw, natuurontwikkeling en recreatie. Daarbij staat de heropening van het riviertje de Arne op de onderzoeksagenda. Met een nieuwe connectie van het stadje Arnemuiden met open water kan het een enorme impuls betekenen voor de omgevingskwaliteit en de recreatie. Hiermee kan het stadje zijn 'ziel' terugkrijgen. De ontwikkeling van de plannen is interactief verlopen; bewoners, bedrijven en maatschappelijke groepen etc. waren vanaf het begin op gelijkwaardige wijze betrokken en hebben gezamenlijk 2 realistische scenario's uitgewerkt.

Projectnummer

P3065

Consortium

Erasmus Universiteit Rotterdam - dr. J. Edelenbos
Waterschap Zeeuwse Eilanden TNO Bouw en Ondergrond Dienst Landelijk Gebied Gemeente Middelburg RWS directie Zeeland Provincie Zeeland TAUW

Omvang

€ 925.000

Meest bekeken projecten