Wat wordt er al gedaan?
Overheden en bedrijven doen uiteraard al veel om wateroverlast te verminderen.
Gemeente en waterschappen
Om wateroverlast zo veel mogelijk te verminderen zoeken waterschappen, gemeentes en aannemers samen naar slimme oplossingen, vooral in gebieden die meer gevaar lopen op wateroverlast. Een aantal voorbeelden zie je hieronder.
- De waterschappen zorgen ervoor dat een teveel aan water kan worden weggepompt, naar andere gebieden of richting zee. Ze houden overal het waterpeil in de gaten. Als er regen wordt voorspeld, pompen ze van tevoren al water weg, zodat het waterpeil niet te hoog komt.
- Regenwater dat van daken en straten stroomt, wordt naar vijvers en sloten geleid. Op deze manier komt het niet in het riool terecht en is er minder risico op wateroverlast.
- Gemeenten legen putten of maken deze schoon. Daardoor kunnen de putten makkelijker een zware regenbui aan.
- Waterschappen richten boven de grond ‘waterbergingsgebieden’ in. Dat zijn plekken waar water (tijdelijk) naartoe kan, om zo wateroverlast te voorkomen.
- In de bebouwde kom kan een teveel aan regenwater worden opgevangen in groene kuilen of greppels. Die worden ook wel ‘wadi’s’ genoemd. Deze wadi’s voorkomen veel overlast.
